Νίκη… χρυσάφι για Πύρασο 1-0 τη Φαρκαδόνα

Ύστερα από τέσσερις ήττες ο Πύρασος επέστρεψε στις επιτυχίες επικρατώντας με 1-0 της Φαρκαδόνας στο γήπεδο της Οιχαλίας. Σκόρερ της ομάδας της Ν. Αγχιάλου ήταν ο Αλέξανδρος Αναστασίου, ο οποίος βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα στο 21′, χαρίζοντας ένα πολύτιμο…

…τρίποντο στον Πύρασο, που τον φέρνει και πάλι πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού.
Αξίζει να αναφέρουμε, πως και στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, όταν ο Πύρασος είχε νικήσει με 1-0 ο Αναστασίου ήταν και πάλι ο σκόρερ. Η ομάδα του Στέφανου Ξηροφώτου δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα από τον αντίπαλό της στο πρώτο ημίχρονο, ήλεγχε το παιχνίδι, σ’ ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο λόγω της βροχής.
Στη φάση του τέρματος του Πυράσου ο Τσιουρέλης με κάθετη πάσα βρήκε τον Αναστασίου, ο νεαρός επιθετικός βρήκε απέναντι από τον τερματοφύλακα Κεχαγιά, γράφοντας το 0-1 μέσα σε πανηγυρισμούς.
Στην επανάληψη ο Αναστασίου έχασε σπουδαία ευκαιρία σε τετ α τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα να κάνει το 0-2, ενώ οι γηπεδούχοι από την πλευρά τους στο 75′ έφτασαν κοντά στην ισοφάριση, όμως ο Μπασδάνης έδιωξε τη μπάλα, πριν αυτή περάσει την τελική γραμμή του τέρματος.
ΦΑΡΚΑΔΟΝΑ: Κεχαγιάς, Κουμπούρας, Γεωργιάδης, Ιακωβάκης, Ποστακιώτης, Λένος, Καπράλος (67′ Μαντζάνας), Ρεντζίλας, Γκαραγκιόζη (57′ Ξάνθος), Γρηγορίου (77′ Μάκος), Τσικρικάς.
ΠΥΡΑΣΟΣ: Χαλάτσης, Γενιτσαρίδης, Κοντοβάς, Μπόρας, Κατής (85′ Γρατσάνης), Στεφανής, Μπασδάνης, Μαλακασιώτης (65′ Βουρδάκης), Τσιουρέλης, Μυργιώτης (75′ Πλασταράς), Αναστασίου.