Η ελληνική διαιτησία στις διοργανώσεις της UEFA



Πολυπρόσωπη και πολυεπίπεδη θα είναι η εκπροσώπηση της ελληνικής διαιτησίας στις διασυλλογικές και εθνικές διοργανώσεις της UEFA, καθώς και σε διεθνή τουρνουά.

Όπως ενημέρωσε η αρμόδια επιτροπή της Ευρωπαϊκής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας την ΕΠΟ, Έλληνες διεθνείς διαιτητές ορίστηκαν στους ακόλουθους αγώνες και διοργανώσεις:

Διαιτητής: Ελένη Λαμπαδαρίου

1η βοηθός διαιτητή: Χρυσούλα Κουρομπύλια

2η βοηθός διαιτητή: Μαρία Κουπαράνη

Ημερομηνία: 8/4/2016, 20:00

Διοργάνωση: UEFA Women’s EURO 2017

Φάση / Όμιλος: Προκριματική / 2ος όμιλος

Αγώνας: Σλοβακία-Σουηδία

Πόλη: Πρόπαντ (Σλοβακία)

Διαιτητής: Ελένη Αντωνίου

Βοηθός διαιτητή: Παναγιώτα Κουτσουμπού

Ημερομηνία: 5-10/4/2016

Διοργάνωση: UEFA Women’s U-19 EURO 2016

Φάση / Όμιλος: Elite Round / 1ος όμιλος

Ομάδες: Γερμανία, ΕΪΡΕ, Αζερμπαϊτζάν, Πολωνία

Πόλη: Δουβλίνο (ΕΪΡΕ)

Διαιτητής: Ανδρομάχη Τσιοφλίκη

Βοηθός διαιτητή: Μαρία Κουπαράνη

Ημερομηνία: 22-27/3/2016

Διοργάνωση: UEFA Women’s U-17 EURO 2016

Φάση / Όμιλος: Elite Round / 2ος όμιλος

Ομάδες: Δανία, Β. Ιρλανδία, Ουκρανία, Ισπανία

Πόλη: Μπέλφαστ (Β. Ιρλανδία)

Διαιτητής: Σταύρος Μάνταλος

Βοηθός διαιτητή: Ιορδάνης Απτόσογλου

Ημερομηνία: 28/3-2/4//2016

Διοργάνωση: UEFA U-17 EURO 2016

Φάση / Όμιλος: Elite Round / 7ος όμιλος

Ομάδες: ΕΪΡΕ, Σερβία, Πολωνία, Μαυροβούνιο

Πόλη: Βαρσοβία (Πολωνία)

Διαιτητής: Γεώργιος Κομίνης

Βοηθός διαιτητή: Βασίλειος Λάμπρου

Ημερομηνία: 24-29/3/2016

Διοργάνωση: UEFA U-19 EURO 2016

Φάση / Όμιλος: Elite Round / 7ος όμιλος

Ομάδες: Γαλλία, Δανία, Μαυροβούνιο, Σερβία

Πόλη: Γιαγκοντίνα, Γκόρνι Μιλάνοβατς (Σερβία)

Διαιτητής: Γεώργιος Κύζας

Βοηθός διαιτητή: Χασάν Κούλα

Ημερομηνία: 15-20/3/2016

Διοργάνωση: UEFA U-17 EURO 2016

Φάση / Όμιλος: Elite Round / 3ος όμιλος

Ομάδες: Βοσνία, Γεωργία, Ρωσία, Ιταλία

Πόλη: Τιφλίδα (Γεωργία)

Διαιτητής: Αναστάσιος Παπαπέτρου

Βοηθός διαιτητή: Τρύφων Πετρόπουλος

Ημερομηνία: 11-16/3/2016

Διοργάνωση: UEFA U-17 EURO 2016

Φάση / Όμιλος: Elite Round / 8ος όμιλος

Ομάδες: Βέλγιο, Πορτογαλία, Σουηδία, Ισπανία

Πόλη: Μέρχτεμ (Βέλγιο)

Διαιτητής: Αλέξανδρος Αρετόπουλος

Βοηθός διαιτητή: Λάζαρος Δημητριάδης

Ημερομηνία: 24-29/3/2016

Διοργάνωση: UEFA U-19 EURO 2016

Φάση / Όμιλος: Elite Round / 6ος όμιλος

Ομάδες: Πορτογαλία, Σλοβενία, Ρωσία, Σουηδία

Πόλη: Ποβόα ντο Βαρζίμ (Πορτογαλία)

Παρατηρητής: Αντωνία Κόκοτου

Ημερομηνία: 10-16/3/2016

Διοργάνωση: Aphrodite Cup 2016

Ομάδες: Ισραήλ, Εσθονία, Κύπρος, Μάλτα, Λιθουανία

Χώρα: Κύπρος

Διαιτητής: Ευθαλία Μήτση

1η βοηθός διαιτητή: Χρυσούλα Κουρομπύλια

2η βοηθός διαιτητή: Παναγιώτα Κουτσουμπού

4η διαιτητής: Ελένη Λαμπαδαρίου

Ημερομηνία: 30/3/2016

Διοργάνωση: UEFA Women’s Champions League

Φάση: Προημιτελική

Αγώνας: Σλάβια Πράγας-Λιόν

Πόλη: Πράγα (Τσεχία)

Παρατηρητής: Ελένη Κυρίου

Ημερομηνία: 11/4/2016

Διοργάνωση: UEFA Women’s EURO 2017

Φάση / Όμιλος: Προκριματική / 3ος όμιλος

Αγώνας: Γαλλία-Ουκρανία

Πόλη: Βαλανσιέν (Γαλλία)